Nahoru
Domů O mně Ortodoncie Léčba Výsledky Ústní hygiena Ceník FAQ Spolupracující Ortodoncie Mapa Pojišťovny Napište  

ORTODONCIE

MUDr.
Andrea Stolzo

Praha 5 - ANDĚL

Náměstí 14. října 1278/1
+420 773 674 789, rovnatka(a)email(,)cz

Domů

Ceník

Naši pacienti u nás neplatí více než je třeba. Máme uzavřeny smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami, které hradí část výkonů spojených s léčbou fixními rovnátky do 21 let a u dětí přispívají i na snímací rovnátka. Proplácené výkony a příspěvky zdravotních pojišťoven se v průběhu času mění. Rádi našim pacientům poskytneme informace o proplácených výkonech a poradíme s uplatněním nároků na úhradu výloh spojených s ortodontickou léčbou u zdravotních pojišťoven.

Materiál potřebný pro léčbu pojišťovny nehradí. Výše úhrady se řídí dle vady chrupu, kterou je nutné odstranit, dle léčebného postupu i estetických nároků pacienta.

Je samozřejmostí, že naši pacienti předem vědí kolik peněz za materiál během léčby vydají a jak bude konkrétně u daného člověka terapie probíhat. Nejvyšší položkou je suma za materiál horního fixního rovnátka: 8 800Kč. Tato suma obsahuje téměř celý materiál, který se během léčby v horní čelisti spotřebuje. Při kontrole rovnátka, která probíhá v intervalech asi 6-8 týdnů, si pacient hradí pouze výměnu určitých prvků aparátu, která vyjde na 160 - 1 370Kč.

Pokud pacient nechce, aby na něm byla léčba fixním rovnátkem patrná a preferuje nasazení průhledného rovnátka (safírových zámků), je třeba počítat s vyšší investicí. Kompletní horní fixní aparát sestavený ze safírových zámků stojí 23 000Kč. Je možné ale i zámky zkombinovat a průhledné zámky na zuby nasadit pouze v předním úseku, který je nejvíce patrný. Na zuby v zadních partiích, které nejsou tak  na očích,  lze použít stříbrné zámky a tím sumu za materiál estetického fixního aparátu snížit.