Nahoru
Domů O mně Ortodoncie Léčba Výsledky Průhl. rovnátka Ústní hygiena Ceník FAQ Spolupracující Ortodoncie Mapa Napište  

ORTODONCIE

MUDr.
Andrea Stolzo

Praha 5 - ANDĚL

Náměstí 14. října 1278/1
+420 773 674 789, rovnatka(a)email(,)cz

Domů

Jak léčba probíhá

  1. Konzultace: při tomto prvním setkání se dozvíte podrobnosti o Vaší vadě a léčbě, která by přicházela u Vás případně v úvahu. Jedná se o rámcovou informaci. Pokud budete mít o léčbu zájem, je nutné v další,
  2. Návštěvě provést podrobné, tzv. vstupní vyšetření, které obsahuje pořízení fotodokumentace, RTG, provedení otisků na sádrové studijní modely. Na základě informací z tohoto vyšetření a výsledků měření je možné sestavit tzv. léčebný plán. Je to přesný postup, který se při Vaší terapii využije.
  3. Návštěva: konzultace léčebného plánu- naši pacienti jsou podrobně informováni o charakteru vady, kterou v ústech mají a o tom, jakým způsobem ji lze odstranit. Podrobně je vysvětlen postup, který je pro konkrétního pacienta nejvhodnější, výhody i možná rizika. Rámcově je sdělena výše finačních výdajů spojených s léčbou i odhadovaná délka léčby. Na základě podrobných informací se pacient rozhodne zda léčbu podstoupí, může si určit materiál, který v případě léčby fixním aparátem může být klasický stříbrný, nebo průhledný a případně lze i léčbu načasovat.
  4. Po započetí léčby nasazením fixního rovnátka je třeba docházet na kontroly v intervalu 6-8 týdnů.
  5. Při léčbě snímacím rovnátkem jsou intervaly kontrol obvykle po 2 měsících.

Fixní rovnátka

Fixní a Invisalign (průhledná fóliová) rovnátka

Snímací rovnátka

Snímací rovnátka - průhledná