Nahoru
Domů O mně Ortodoncie Léčba Výsledky Ústní hygiena Ceník FAQ Spolupracující Ortodoncie Mapa Pojišťovny Napište  

ORTODONCIE

MUDr.
Andrea Stolzo

Praha 5 - ANDĚL

Náměstí 14. října 1278/1
+420 773 674 789, rovnatka(a)email(,)cz

Domů

Čím se zabývá ortodoncie

Ortodoncie je specializovaný obor zubního lékařství, který se zabývá diagnostikou a léčbou vad postavení jednotlivých zubů, skusu a čelistních anomálií.

V současnosti je k dispozici široká škála léčebných postupů, pomůcek, technik i materiálů, které zabezpečují efektivní léčbu pro jakoukoliv vadu skusu.

Ortodontická léčba může pomoci už v ranném , předškolním věku a to u dětí s chybným růstem čelisti, např. tzv. zkříženým skusem. Včasným odstraněním vady skusu u dětí je zabezpečen nerušený vývoj čelisti a tím i chrupu.

Včas se u dětí a mladých lidí musí řešit i případy závažného nedostatku místa v čelisti pro stálé zuby, vady skusu, stavy kdy chybí některý ze stálých zubů (tzv. ageneze), nebo stav, kdy stálý zub zůstává v kosti a  neprořezává do zubní řady.

U dospělých pacientů  často bývá nutná ortodontická úprava polohy zubů vyputovaných a vykloněných vpřed vlivem parodontitidy. Ortodontická léčba někdy musí předcházet i zubnímu ošetření.  Tam, kde je zapotřebí zhotovit můstek a zbylé zuby jsou v nevhodné pozici (např.supraokluzi) je nutné nejprve zuby vyrovnat a vhodně je v čelisti rozmístit, aby bylo možné můstek zhotovit vyhovujícím způsobem.

Ortodontista léčbou může posunem zubu vytvořit i lepší podmínky pro zavedení imlantátu.

Pomocí rovnátek a chirurgického zákroku lze dnes i v naší republice na světové úrovni léčit těžké čelistní vady, kdy si čelisti rozměrově navzájem neodpovídají, nebo má pacient těžkou vadu skusu (např.otevřený skus).